Dvaro parkas

Dvaro parkas – tai 4,5 ha pilnai aptverta teritorija su išlikusia originalia tvenkinių sistema, šimtamečiais ąžuolais ir liepomis, o taip pat – buvusių dvaro savininkų Norkaičių vaismedžių sodu.

Dvaro parke esantys trys tvenkiniai, tarpusavyje sujungti vandens kanalais, yra įžuvinti, o vasarą tvenkiniuose pražįsta gražiausios vandens lelijos ir geltonieji vilkdalgiai. Parke vyksta išvažiuojamosios santuokos ceremonijos, fotosesijos.


Buvusi dvarininkė ponia Norkaitienė tarpukario Lietuvos metais su meile rūpinosi dvaro sodu, gėlynais, mokėjo skiepyti rožes ir vaismedžius. Jos sūnaus Jono Norkaičio jaunesniojo prisiminimuose apie mamą rašoma: „Ji domėjosi lietuvių kalba, buvo prof. J. Jablonskio studentė, kartu studijavo teisę. Privačiai – sodų, vaismedžių, gėlių ir daržovių mėgėja.“ Turbūt neatsitiktinai sovietmečiu dvaro žemėse ir teritorijoje buvo įkurtas Daukšiagirės sodininkystės tarybinis ūkis. Dabar dvaro parke yra išlikę 10-12 senovinių veislių obelų iš kurių dar ir šiai dienai spaudžiamos obuolių sultys, gaminamas vynas.