Santuokos ceremonijos dvare

Daukšiagirės dvaras 2022 metų vasarą tapo viena populiariausių išvažiuojamosios santuokos vietų Prienų rajone. Jaunavedžiai jaučiasi užtikrintai savo šventei pasirinkę Daukšiagirės dvarą, nes ceremonijos vieta priklausomai nuo oro gali vykti tiek dvaro parke, tiek dvaro pokylių salėje.
Kai ceremonija ruošiama lauke, galima rinktis ją organizuoti dvaro paradinėje aikštėje, kuomet fone išryškėja autentiškais romantiniais simboliais dekoruotas dvaro fasadas, o svečiai stebi ceremoniją atkurtoje akmeninėje aikštėje. Na, o pageidaujantiems ceremoniją ruošti gamtos aplinkoje – ją galima organizuoti dvaro parke šimtamečio ąžuolo ir liepos apsuptyje, kuomet fone matomi dvaro tvenkiniai.

Išvažiuojamosios santuokos ceremonmeisteriai į dvarą atvyksta iš Prienų metrikacijos skyriaus. Jaunavedžiai sutuokiami ir paskelbiami vyru ir žmona Lietuvos respublikos vardu. Dažnai šią oficialią ceremoniją papildo humanistinė vestuvių ceremonija, kurią veda www.taipkitaip.lt ceremonmeisteriai. Tai pasakojimas apie meilę vienas kitam, susipažinimo istoriją, o taip pat jaunavedžių kurtos priesaikos ir įžadai.
Ceremonijos dvare metu skamba arfos muzika. Arfa dažnai vadinama karališkuoju muzikos instrumentu. Lietuvoje arfa skambinama nuo XVI a. didžiojo kunigaikščio, o vėliau ir didikų rūmuose. Tad nenuostabu, kad santuokos ceremoniją dvare užburianti arfos muzika pripildo iškilmingumo, romantikos ir tuo pačiu – susikaupimo.

Gardžiais užkandžiais po ceremonijos bei taure putojančio gėrimo pasirūpina www.servantas.lt komanda. Tai daugiau nei 15 metų patirtį pobūvių organizavime turinti įmonė, todėl svečių aptarnavimas visuomet vyksta nepriekaištingai.

Po ceremonijos jaunavedžiai trumpam pabėga nuo svečių pirmajai šeimos fotosesijai. Didžiulis dvaro parkas su romantiškomis sūpuoklėmis, antikvariniais mažosios architektūros elementais, tilteliais per dvarą supančius tvenkinius – puiki vieta fotosesijai gamtoje. Na, o dvaro rūmų erdvėse fotografai randa įdomių vietų fotosesijai viduje.

Kol jaunavedžiai užimti fotosesija, svečiai leidžiasi į teatralizuotą ekskursiją su dvaro ponia iš tarpukario laikmečio – ponia Adele. Mėgstamiausio tarpukario aukštuomenės gėrimo degustacija dvaro skliautiniuose rūsiuose nepalieka nei vieno abejingo. O pokalbiai apie dvaro istoriją gurkšnojant Smetonienės arbatėlę ir vaišinantis šakočiu svečiams suteikia ne tik įdomių žinių apie tarpukario Lietuvą, bet ir pikantiškų istorijų iš dvarininkų gyvenimo. Vestuvių šventės svečius ponia Adelė taip pat pamoko prieš šimtmetį naudotų flirto subtilybių, o damas – slaptos kojų ženklų kalbos.

Vestuvių popietės šventė dvare prabėga nepastebimai, tačiau palieka turtingus prisiminimus ir fotoalbumą, pilną autentiškų nuotraukų.