SODYBA VESTUVĖMS – DAUKŠIAGIRĖS DVARO PRIVALUMAI IR KAINA

Įvykus sužadėtuvėms vienas pirmųjų būsimiems jaunavedžiams iškylančių klausimų yra: kur organizuoti vestuvių šventę, kokia yra sodybos vestuvėms nuomos kaina ir kas į ją įeina? Šiame straipsnyje atsakysime į visus šiuos klausimus ir pasirinkti sodybą vestuvėms bus tikrai lengviau.

Sodybos vestuvėms vieta

Dažna jaunavedžių pora ieško sodybos vestuvėms vadovaujantis kriterijumi, kad lokacija būtų patogi iš įvairių Lietuvos miestų atvykstantiems poros giminaičiams ir draugams. Čia Daukšiagirės dvaras turi aiškų privalumą sodybos nuomos rinkoje dėl savo patogios geografinės vietos – Daukšiagirės dvaras yra vidurio Lietuvoje, šalia Prienų ir vos 30 min kelio nuo Kauno. Iš visų pusių privažiavimas prie šios autentiškos sodybos yra asfaltuotas ir labai aiškus, nes pagrindiniuose keliuose matomi Daukšiagirės dvaro kaip lankytinos vietos ženklai.

Sodybos nuomos kaina

Daukšiagirės dvaras yra išskirtinė sodyba šventei dėl savo autentikos, nes tai – istorinis pastatas. Trys broliai žydai Frenkeliai istorizmo stiliaus dvarą pastatė 1887 m., išpuošdami dvaro rūmus neogotikos, klasicizmo ir romantizmo elementais – pagrindinis dvaro simbolis yra keturlapis dobilas, reiškiantis meilę, viltį, tikėjimą ir sėkmę. Bėgant metams dvare keitėsi savininkai, o labiausiai dvaras suklestėjo tarpukariu, kai iš laikinosios sostinės Kauno čia atvykdavo itin garbūs svečiai: prezidentas Antanas Smetona su šeima, generolai Stasys Raštikis, Silvestras Žukauskas.
Dvaras restauruotas 2002 m., išsaugant visas autentiškas rūmų puošybos detales, architektūrą ir polichromiją. Sodybos interjere – antikvariniai baldai, paveikslai, veidrodžiai, kurie per eilę metų supirkti iš visos Europos antikvariatų ir mugių.
Tad lyginant dvaro nuomos kainą su sodybos vestuvėms kaina pirmiausiai reikia įvertinti, jog Daukšiagirės dvaras – tai autentiškas pastatas su savo marga ir turtinga istorija. Dvaro pasirinkimas vestuvėms ne tik suteikia elegantiškumo, bet ir išskirtinumo pojūtį, kurį sunku pakeisti kitu pasirinkimu, tokiu kaip sodyba vestuvėms.

Kas sudaro sodybos nuomos kainą

Privati dvaro teritorija

Įprastai eilinės kaimo turizmo sodybos vienoje erdvėje turi kelis pastatus ar vilas, kurias vienu metu nuomoja skirtingiems užsakovams. Daukšiagirės dvare mums ypatingai svarbu svečių privatumas, todėl vienu metu visa dvaro teritorija nuomojama tik vienai šventei.
Didelį 4,5 ha dvaro parką iš trijų pusių supa tvenkiniai, tarpusavyje sujungti vandens kanalais, o teritorijoje auga šimtamečiai ąžuolai ir liepos. Visa teritorija aptverta ir taip garantuojamas šventės privatumas. Švęsdami vestuves sodyboje Daukšiagirės dvaras galėsite išnaudoti visą dvaro parką svečių žaidimams, sveikinimams ar tiesiog ramiam pasivaikščiojimui.

Erdvės santuokos ceremonijai

Retai kuri sodyba vestuvėms turi santuokos ceremonijai tinkamą aplinką. Daukšiagirės dvaro atveju autentiškais romantizmo stiliaus elementais išpuoštas dvaras yra puiki vieta santuokos ceremonijai surengti. Šiltuoju metų laiku santuokos ceremonijos organizuojamos paradinėje akmenimis grįstoje dvaro aikštėje ar parke šimtamečių medžių šešėlyje. Na, o blogo oro atveju visada yra išeitis, nes ceremoniją galima perkelti į puošnią pokylių salę, kurios aukštos lubos, masyvūs sietynai ir užuolaidos suteiks reikiamos prabangos ir iškilmingumo.

Pokylių salė šventinei vakarienei

Vestuvių šventės vakarinė dalis vyksta dvaro pokylių salėje, kuri kitaip nei eilinė sodybos vestuvėms salė turi savyje daug klasikinių puošybos elementų, todėl didelės investicijos į dekorą nėra būtinos. Aukštos lubos, visu perimetru išlikęs autentiškas lubų dekoras, masyvios užuolaidos prie arkos formos langų, įspūdingi šviestuvai, balto medžio masyvo kėdės su išraižytu dvaro simboliu – visa tai suteikia vestuvių sodybai Daukšiagirės dvaras šventiškumo ir prabangos. Dirbame su daugeliu dekoratorių, kurios salės dekorą papildo gėlėmis, žvakėmis, stalo dekoro elementais. Šalia pokylių salės yra baro erdvė, kurioje turime įspūdingą antikvarinį baro baldą – čia gali įsikurti barmenai.

Maitinimas ir aptarnavimas 

Švęsdami vestuves Daukšiagirės dvare galite likti ramūs, kad svečiai bus vaišinami restorano lygio patiekalais, kuriuos patiekia ilgametę patirtį švenčių aptarnavime turintys „Servantas“ šefai iš Kauno. Esame paruošę šventinius meniu, į kuriuos įeina pasitikimo užkandžiai, starteriai, karštieji vakarienės patiekalai, vieno kąsnio užkandžiai patiekiami furšetinio stalo principu, gaivieji ir karštieji gėrimai, pusryčiai, o taip pat visa reikalinga stalo serviruotė, staltiesės, servetėlės. „Servantas“ šefai gamina ir tortus bei desertus, natūralius limonadus, tad galima užsakyti visa, ko reikia bet kuriai šventei. Svečius padavėjai aptarnauja iki pat šventės pabaigos, net jei šventinė naktis tęstųsi ir iki pat ryto.

Nakvynė

Mūsų sodyboje vestuvėms galime apgyvendinti iki 40 svečių. Visi miegamieji kambariai yra tuose pačiuose autentiškuose dvaro rūmuose, tad svečiai turi galimybę apsistoti kaip tikri dvarininkai. Penki kambariai yra dviviečiai, kiti – keliaviečiai. Svečių patogumas mums yra svarbiausias kriterijus, todėl dvare keliami itin aukšti reikalavimai erdvių švarai ir tvarkai, naudojama balto satino patalynė, na, o vonios kambariuose svečiai ras visas reikalingas higienos priemones bei rankšluosčius. Tuo atveju, jei kažkas iš svečių pageidaus nakvoti savo namuose – iki Kauno vos 30 min kelio, sodyba lengvai pasiekiama taksi kompanijų.

Edukacija svečiams

Svečiai atvykę į mūsų sodybą šventėms ir išvydę istorinį dvaro pastatą dažnai užduoda klausimus apie jo istoriją. Kartu su mūsų profesionalia gide esame paruošę teatralizuotą ekskursiją/edukaciją svečiams apie dvaro istoriją, visus dvarininkus, tarpukario Lietuvos laikmetį. Ši edukacija dažnai užsakoma ir tais atvejais, kai jaunavedžiai nori atitrūkti nuo svečių poros fotosesijai, tad džiaugiamės galėdami tuo tarpu svečiams suteikti papildomą pridėtinę vertę žiniomis ir pojūčiais. Mėgstamiausia edukacijos dalis – tarpukario laikais mėgstamiausio šildančio gėrimo degustacija dvaro skliautiniuose rūsiuose žvakių šviesoje.

Erdvės fotosesijai

Dažnas fotografas, atvykęs į mūsų vestuvių šventėms skirtą sodybą supranta, kad suplanavo fotosesijai per trumpą laiko tarpą, nes daugybė vietų dvare tam yra tinkamos. Švenčiant vestuves sodyboje Daukšiagirės dvaras jaunavedžiams nebereikia ieškoti kitos vietos fotosesijai, nes ją galima atlikti čia visose erdvėse: dvaro parke, prie tvenkinių saulėlydžių metu, rūmų erdvėse, skliautiniuose rūsiuose žvakių šviesoje.

Daukšiagirės dvaro privalumai

Dažna mergaitė svajoja apie jaunikį ant balto žirgo bei vestuves pilyje. Mes juokaujame, kad jaunikį teks susirasti pačiai, o beveik pilį galime pasiūlyti mes! Dvaras su savo aura ir istoriniu paveldu neabejotinai yra puiki vieta vestuvėms:

  • Elegancija ir išskirtinumas. Dvaras dažnai atspindi prabangą, istoriją ir unikalumą. Tokia aplinka suteikia šventei ypatingą atmosferą bei padeda ją išskirti iš kitų vestuvių. Dvaro pasirinkimas vestuvėms ne tik suteikia elegantiškumo, bet ir išskirtinumo pojūtį, kurį sunku pakeisti kitu pasirinkimu, tokiu kaip sodyba vestuvėms.
  • Architektūra ir aplinkos grožis. Dvaro architektūra yra pilna simbolikos ir išskirtinio istorinio grožio. Unikalus rūmų pastatas, puošni paradinė aikštė su skulptūra centre yra nuostabi aplinka vestuvėms, santuokos ceremonijai ir fotografijoms.
  • Istorinės detalės. Dvaras turi ilgą ir margą istoriją, o svečiams vedama teatralizuota ekskursija suteikia vestuvėms pridėtinės vertės ir istorinio dvelksmo.
  • Fotografijų galimybės. Autentiškos dvaro erdvės pradedant nuo bendrų zonų ir baigiant skliautiniais rūsiais, erdvus parkas, tvenkiniai leidžia fotografams sukurti įvairiausių unikalių ir vaizdingų kadrų, kurie liks kaip nuostabūs prisiminimai.
  • Romantika. Jaukus ir sąlyginai nedidelis dvaras pasižymi ramybe ir intymumu. Mažesnis svečių skaičius sukuria šiltesnę ir artimesnę atmosferą, nei didelėse erdvėse vykstantys renginiai.

Dvaro aura sukurs ypatingą ir neprilygstamą atmosferą vestuvių šventei, prisidedant prie Jūsų gyvenimo svarbiausių akimirkų išskirtinumo. Vestuvės – viena iš Jūsų gyvenimo svarbiausių dienų, todėl verta pasirūpinti, kad ji būtų nepakartojama ir nuostabi.

DAUKŠIAGIRĖS DVARAS – IŠSKIRTINĖ SODYBA VESTUVĖMS KAUNO APSKRITYJE!