Spektaklis „Altorių šešėliai” dvare 2024-04-21

2024-04-21 sekmadienio popietę įvyko Daukšiagirės dvaras kaip teatro scenos premjera! „Knygos teatras” kartu su aktore ir režisiere Redita Dominaityte pristatė spektaklį „Altorių šešėliai”. Tai interaktyvus, žaidimo forma paremtas spektaklis, kurio pagrindas – Vinco Mykolaičio-Putino romano „Altorių šešėly“ trečiosios dalies inscenizacija.

Galime drąsiai tvirtinti, kad šis pasirodymas – tai visiškai nauja teatro forma, nepalikusi nuošalyje nei vieno žiūrovo, nes į spektaklį subtiliai buvo įtrauktas kiekvienas dalyvis. Dviejų valandų trukmės reginys yra audiovizualinio formato, kuriame dalyviai kuria naują, individualią romano „Altorių šešėly“ versiją. Klausydami spektaklio garso įrašo, žiūrovai atliko numatytas teorines ir praktines užduotis, kurios reikalavo ir literatūros bei istorijos žinių patikrinimo, o kartais – net ir šokio žingsnelių išmanymo! Daugeliui žiūrovų ši patirtis leido iš naujo susipažinti su lietuvių literatūros klasika, pakeliauti istorijos vingiais.

Autentiško 1887 m. Daukšiagirės dvaro erdvėse spektaklio žiūrovai ne tik susitiko su romano herojais per audiovizualinį konstruktą, tačiau turėjo galimybę ir realiai prisiliesti prie romano autoriui priklausiusios aplinkos, autentiškų daiktų, kvapo ir kitų atmosferą papildančių jutimų. Skaitytojų – žiūrovų iniciatyva vyko diskusijos kūrinio temomis, buvo dalinamasi įspūdžiais bei pastebėjimais, dalyviai ragavo to laikmečio saldėsius.
Spektaklis vyko dvaro rūmų pokylių salėje, žiūrovai vaišinosi Servantas desertais, o renginio pabaigoje turėjo galimybę apžiūrėti dvaro skliautinius rūsius ir padegustuoti tarpukario laikų mėgstamiausią šildantį gėrimą žvakių šviesoje.

Sekančių spektaklių datos bus skelbiamos Daukšiagirės dvaro Facebook paskyroje.