Pasaulio lietuvių jaunimo stovykla 2022-07-25

2022 m. liepos mėnesį dvare vyko Pasaulio lietuvių bendruomenės organizuojama Rygos lietuvių vidurinės mokyklos ir užsienio lietuvių bendrojo ugdymo mokyklų stovykla “Mus vienija Lietuva”. Stovykloje dalyvavo 40 jaunuolių iš įvairių Europos valstybių, kurie klausėsi įdomių paskaitų, atliko kūrybines užduotis, rengė liaudies šokių vakarones.
Šią stovyklą aplankė organizacijos Gedimino Legionas atstovai, kurie tiesiai iš Ukrainos atvežė per karą sugriauto Irpinės miesto kultūros centro sienos dalelę. Tai liko Daukšiagirės dvare kaip Lietuvos ir Ukrainos draugystės simbolis. Gedmino Legionas stovyklos jaunimui pravedė paskaitą “Kibernetika: Cyber & hack”, kurioje stovyklautojai susipažino su duomenų saugumo svarba, interneto pavojais, tokiomis technologijomis kaip “deep fake”, “phishing”, skambučių perėmimais, sintetine realybe.

Stovyklautojai pasisėmė ne tik naudingų žinių, bet ir turėjo progą visą savaitę pabendrauti su savo bendraamžiais iš kitų Europos valstybių savo gimtąja lietuvių kalba bei stiprinti gimtąjį identitetą.