Gimtadienis dvare 2022-06-10

Daukšiagirės dvaras – išskirtinė vieta švęsti ypatingus gimtadienius ar jubiliejus. Kartais žmonių sąmonėje išlikęs mitas, dvarą sutapatinantis su muziejumi, tačiau 2022 m. birželį vykusi šventė įrodė, jog XIX a. pabaigos istoriją menančioje erdvėje instaliavus modernius technikos ir dekoro sprendimus, sukuriama visiškai unikali neatpažįstama erdvė.
Implantuojantis gydytojas, odontologijos klinikų tinklo „CLINIC | DPC“ įkūrėjas Simonas Bankauskas 39-ąjį gimtadienį Daukšiagirės dvare atšventė apsuptas draugų, giminaičių ir artimiausių kolegų. Gimtadienyje dvare netrūko nei žvaigždžių, nei garsių atlikėjų, o nuo šokių drebėjo grindys, skambėjo muzika ir nuoširdūs linkėjimai. Sukaktuvininkas gimtadienį planavo sutikti užsienyje, bet bičiuliams prasitaręs apie šiuos planus, sulaukė prašymo likti Lietuvoje – čia jo laukianti staigmena. Simonas žinojo tik vakaro temą – teatras, o šventės programa, koncertuosiantys atlikėjai ir dalyvausiantys svečiai jam buvo staigmena.
Daukšiagirės dvaro erdvės iki šiol nėra regėję per vieną vakarą tokios gausos žinomų atlikėjų pasirodymų bei tiek sumontuotos garso ir apšvietimo technikos. Šou programą svečiams dovanojo: Donny Montell, 69 danguje, Lolita ZERO, Gytis Ivanauskas, tango šokėjai. Įspūdingi lazeriai nušvietė ne tik dvaro salę, bet ir visą dvaro fasadą bei aikštę.


Vienos nakties dvaro transformacijoje susipynė dvaro arhitektūrinis paveldas su moderniomis meninėmis instaliacijomis. Dvaras trumpam tapo menine oaze, kurioje galėjai pajusti praeities, dabarties ir ateities samplaiką. Tai puikiai įprasmino ir renginio vedėja, aktorė, auksinio scenos kryžiaus laureatė Toma Vaškevičiūtė.